RSS Powiat Szyd�owiecki: Wydarzenia

Wydarzenia

28.12.2015 Spotkanie opłatkowe Powiatu z udziałem Strefy JP2

Ostatnie dni roku w urzędach, instytucjach, szkołach i stowarzyszeniach były okazją do wspólnego przeżywania bożonarodzeniowego i noworocznego nastroju.


 

Życzliwa, a zarazem podniosła atmosfera towarzyszyła spotkaniu opłatkowemu Powiatu Szydłowieckiego, które odbyło się 21 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Szydłowcu.

Ta szczególna okazja zgromadziła liczne grono. By wspólnie kolędować, łamać się opłatkiem i składać życzenia, na zaproszenie starosty szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego i przewodniczącej Rady Powiatu Anity Gołosz przybyło blisko dwieście osób. Wśród nich radni Rady Powiatu - obecnej i poprzednich kadencji, burmistrz Szydłowca Artur Ludew, wójt Gminy Chlewiska Waldemar Sowiński, wójt Gminy Jastrząb  Andrzej Bracha, wójt Gminy Orońsko Henryk Nosowski, wójt Gminy Mirów Artur Siwiorek oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu Marek Artur Koniarczyk i  przewodniczący rad gmin -  w Jastrzębiu Wojciech Warso, - w Chlewiskach Jerzy Gnat, - w Orońsku Ewelina Suligowska - i w Mirowie Piotr Gołosz. W uroczystości udział wzięli ponadto przedstawiciele oświaty, kultury, sportu, środowisk gospodarczych, rzemieślniczych, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, związków kombatanckich, reprezentantów emerytów, szefów służb, inspekcji i straży, także dyrektorzy szkół, urzędów, instytucji i pracownicy Starostwa Powiatowego w Szydłowcu.

Dużą radość swoim entuzjazmem sprawił Chór Strefy JP II - Centrum Młodych w Szydłowcu, który przygotował kolędy i pastorałki - bez ich śpiewu nie udałoby się uzyskać nastroju zadumy i radości.

Życzenia świąteczne i noworoczne przekazali gospodarze spotkania - Włodzimeirz Górlicki i Anita Gołosz.  Starosta w swoim przemówieniu podkreślił:

Spotykamy się w tej sali tradycyjnie, corocznie, wokół stołu wigilijnego, żeby przełamać się opłatkiem i aby ze sobą rozmawiać. Swoją tu obecnością podkreślamy przynależność reprezentowanych środowisk do naszej wspólnoty powiatowej, dając osobistą akceptację do tego typu spotkań...

Powiat Szydłowiecki może być dobrym przykładem dla wielu - bo mimo różnych perspektyw widzenia rzeczywistości, różnorodności problemów i wyzwań,  nie zakłóca nam to spotkań przy wigilijnym stole, nie przeszkadza być razem - w tym wyjątkowym dniu, ale też przez cały rok. A to wszystko z troski o dobro naszej wspólnoty powiatowej - bo łatwiej jest rozwiązywać problemy i robić pożyteczne rzeczy, kiedy się jest RAZEM NIŻ ODDZIELNIE - RAZEM NIŻ OSOBNO - takie przesłanie, chciałbym dziś pozostawić...

W imieniu księdza dziekana Adama Radzimirskiego, dziękując za zaproszenie, przesłanie dla zebranych wygłosił wikariusz szydłowieckiej fary ks. Andrzej Kania. Dzieląc się fragmentem Ewangelii wg świętego Łukasza i udzielając błogosławieństwa, ks. Andrzej życzył nadziei, która płynie z betlejemskiego żłóbka. - Kiedy pracując "każdy na swym odcinku" - w wielorakich działaniach samorządowych, społecznych, różnych inicjatywach obywatelskich,  zawodowych, które cieszą oko i ucho - kiedy widać, że ten Powiat żyje - życzę, aby wasza osobista satysfakcja miała odzwierciedlenie także w szczęściu waszych rodzin i domów - powiedział do zebranych duszpasterz.

W dalszej części organizatorzy spotkania zaprosili do kolędowania z Chórem Strefy JPII, dzielenia się opłatkiem i kosztowania tradycyjnych potraw przygotowanych przez uczniów technikum żywienia ZS im. KOP w Szydłowcu pod opieką nauczycieli: Marty Bińkowskiej, Anny Kamińskiej i Barbary Bednarczyk.

 

 

GALERIA

 

 

 

a.KS

 


zobacz wszystkie

 

Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu wypełnij poniższy formularz - informacja zostanie wysłana na wskazany adres e-mail.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię odbiorcy:
* E-mail odbiorcy:
Komentarz:
 
wyślij